| Virk a întrebat:

Am o intrebare, dupa ce termin scoala profesioana pot sa fac liceul? Si daca da imi aleg eu la ce profil ex: filologie, mate-info, etc? trebuie sa dau ceva teste ca sa intru acolo sau cum, va rog explicati-mi. Funda

Răspuns Câştigător
| Tyberiu2000 a răspuns:

După trei ani de profesională, poți să reiei liceul de pe a 10-a. Și da, poți să dai la ce profil dorești, deși nu știu dacă vor fi nevoie niște competențe. Cel mai sigur este să vorbești al secretariatul școlii sau cu niște profesori, oricum, poți continua oricând liceul și să dai BAC-ur...