| seby27278 a întrebat:

Dupa ce termin liceul vreau sa ma duc la o facultate de teatru (actorie) si daca reusesc sa fiu actor vreau sa plec in strainatate in Mexic sa joc acolo in filme. Se poate sa fac facultatea aici in Romania si sa fiu actor acolo in Mexic? Fundaa pentru cel mai bun raspuns! Si multa seriozitate, care vrea sa rada sa nu scrie aici, macar atat.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca ai sa stii foarte bine limba spaniola, ai sa ai talent si multa perseverenta probabil ca ai sa prinzi un rol, doua.

| Rossey a răspuns:

Buna! Sincera sa fiu poti face o facultate in Europa dar cred ca iti trebuie un si in Statele Unite.Sa iti spun de ce:Tu vrei sa faci o facultate in Romania, adica in Europa.Meseria ti-o alegi in mexic, adica America.Deci nu cred ca ai putea profesa.Mi-am spus parerea acum nu stiu daca este si corecta.Succes!

| ChiyoTheo a răspuns:

Am o intrebare: De ce Mexic?
Si in legatura cu problema ta, desigur. Nu vad de ce nu ai putea sa participi in filme straine. Ti-ar trebui totusi un fel de recomandare, dar cred ca te vei descurca. Multa bafta!

| Flower50 a răspuns:

Buna wow, se pare ca ai vise mari, uite:
FACULTATEA DE TEATRU ŞI TELEVIZIUNE:Universitatea babes-bolyai
Str. Mihail Kogălniceanu, nr.4, Cluj-Napoca
Tel. / Fax: 0264-590066
e-mail: facultateatt@yahoo.com
http://teatrutv.ubbcluj.ro sunt si mai multe pe net. Mult succes in ce faci daca ai talent si iti place ceea ce faci!