| seby27278 a întrebat:

am un prieten care vrea sa ajunga actor dar nu stie sa faca facultatea de actorie aici in Romania sau in mexic unde vrea sa faca filme ( el nu are internet si...). Spuneti-mi ce sa faca!

4 răspunsuri:
| Leocerba a răspuns:

Ceau.
De ce Mexic?
Nu discut de limba vorbita, de bani, de sistemul de admitere dar stii ca si ei au probleme? Academia lor de film e controversata, de pilda "Biutiful"a lui Innaritu nici n-a fost selectat in competia mexicana, au avut alte interese cand si-au votat castigatorii. Sunt gata sa inchida unul dintre festivalurile de film pe care-l au din anii `50 incoace, tot pentru ca-s corupti si dirijeaza prost banii. Chiar au probleme.
Sa nu dea din lac in put prietenul tau, schimband scoala noastra de film cu scoala mexicana.
Oricum, bafta!

| Rosimina a răspuns:

Ba nene rolling on the floor cum se face ca toti intrebati pentru prieteni! si niciodata pentru voii? rolling on the floor si asta cu internetu. oh go on MAI BINE minteai cu alceva zau laughing

| seby27278 explică (pentru Rosimina):

Pai chiar asa e un prieten de-al meu dar ignor proastele ca tine

| Rosimina a răspuns (pentru seby27278):

Pai stai sa vedem aici cine e prostulwinking. Ai mai pus o intrebare ''

Buna! Eu sunt la liceu la profil tehnic si daca as vrea sa devin actor''

-si aici spui ca uun prieten de al tau vrea asa ceva....Cred baiatu meuwinking ca tu esti prostul aici. in al doilea rand la 15 anii ai tai trebuie sa ai putin respect fata de pers mai mari ca tinewinking. in al 3º rand vezi in morti m-ati cum vorbesti ca s'ar putea sa te arzii cu focu, nu stii cui ii raspunzi asawinking si s-ar putea sa-ti para rauu. in al 4º spune-i lu mata sa iti arate ce'i 7 anii de acasawinking.