| Etro a întrebat:

După parerea voastră unde este mai greu, la mate info sau la științe ale naturii?
Și de ce? (nu sunt așa bună la chimie și fizică deci care profil ar fi mai favorabil?)

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La mate info este mai greu.

Răspuns utilizator avertizat
| Cksihja a răspuns:

Eu am fost la info iar la fizică și chimie am avut niște profesori care puneau 3 și 4 pe bandă rulantă. Mai bine te interesezi la liceele care vrei să dai vorbește cu elevii care învață acolo și vezi ce profesori au.

| anonimadinAlba a răspuns:

Materia de la matematica informatica e mai grea decat cea de la stiinte cand vine vorba de matematica si informatica. La stiinte, cand vine vorba de matematica, e o idee mai simpla, dar materia e cam aceeasi, cu vreo 2-3formule mai putin. La informatica, pe mi faci 4h la info intensiv si na, daca nu ai nervi sa refaci problemele acasa si sa iti dai interesul nu are rost, informatica e destul de complicata si tb sa ai gandirea f logica. Cand vine vorba de chimie, fizica si bio e exact aceeasi materie la ambele profile.
Inca o diferenta intre aceste profile, la mi dai teza din matematica, info, romana si o materie la alegere dintre bio, chimie sau fizica, iar la stiinte dai din romana, mate si 2 materii la alegere din bio, chimie sau fizica. Atentie, daca mergi pe engleza intensiv se adauga si teza la engleza.
Eu iti recomand sa mergi pe stiinte ale naturii, eu sunt la mi cu info intensiv si e destul de greu si pe langa suntem 3 fete ij clasa, pe cand la stiinte ale naturii sunt mai multe fete decat baieti.