| anamedreaa a întrebat:

eu as vrea sa lucrez cu copii bolnavi de cancer, de leucemie cu sindromul down deci cu copii cu boli de genul acesta. Ce medic trebuie sa fiu pentru a practica aceasta medicina si ii putea opera si trata? si as vrea sa lucrez in strainatate. Stie cineva daca exista sectie pentru asa ceva? va multumesc!

Răspuns Câştigător
| Dana211 a răspuns:

Cancer, leucemie medic oncolog, sindromul down... fiind boala genetica ma gandesc ca geneticianul (desi el in afara de depistare nu poate face nimic la fel ca orice alt doctor pentru ca e o boala ce nu se poate trata). Cu singuranta ca exista in strainatate sectii pentru asa ceva.