| InfinityIsTheLimit a întrebat:

imi poate spune si mie cineva cum e la facultatea economia comertului a turismului si a serviciilor? S-ar merita sa fac o asa facultate? Eu termin un liceu de contabilitate si informatica de gestiune si ma gandesc ca ar trebui sa imi fie cat de cat usor.

4 răspunsuri:
| copilciudath a răspuns:

Exact in aceeasi situatie sunt eu. am terminat conta in liceu si acum sunt in ultimul an de ects. pentru mine sincer e o experienta placuta si nu regret alegerea, doar ca partea nasoala e ca cel mai probabil in domeniul asta nu o sa faci prea multa practica (sau mai deloc) si o sa iti fie mai dificil in gasirea unui loc de munca

| InfinityIsTheLimit explică (pentru copilciudath):

Cu gasirea unui loc de munca e dificil oricum..eu ma gandisem sa fac balneofiziokinetoterapie dar m-am razgandit..cred ca oricum imi va fi mai usor sa gasesc un loc de munca daca raman pe partea asta a economiei..nu pot sa zic ca ma incanta foarte tare dar nah..in viata mai si faci lucruri care nu prea iti plachee hee mi-ai putea zice asa in mare cam ce materii ai facut tu?

| copilciudath a răspuns (pentru InfinityIsTheLimit):

Micromediu, macromediu, economia turismului, economia serviciilor, economia comentului, economia si gestiunea intreprinderii, administrarea intreprinderilor de comert turism si servicii, managementul calitatii si mai sunt :p

| InfinityIsTheLimit explică (pentru copilciudath):

Mshappy