| Damenyk a întrebat:

Buna,imi puteti da un sfat ce facultate sa urmez dupa ce termin liceul, ceva care sa nu includa prea mult matematica? big grin

Răspuns Câştigător
| mixxjim a răspuns:

OK, atunci mergi la ASE, fa management si apoi masterat pe managementul resurselor umane. Tu ce ai vrea sa faci? Ceva fara mate am inteles, dar ca domeniu ce ti-ar placea sa faci? Trebuie sa te gandesti ca este o chestie pe care ai putea s-o faci aproape 50 de ani de-acum incolo, in fiecare zi, deci cat de cat ar trebui sa stii sau sa te gandesti cam ce ai vrea sa faci. Vrei sa lucrezi cu oamenii? Vrei sa calatoresti? Vrei sa stai singura sa sapi in ceva in liniste si apoi sa pleci acasa? Ce vrei sa faci? Poti sa stai un an fara sa mergi la facultate daca nu te simti pregatita psihic pentru asa ceva, sau faci un curs de steardese, sau un curs media, desi astea sunt scumpe - si intre timp te gandesti ce vrei sa faci in continuare. E greu, stiu, in conditiile economie de astazi prea putini isi permit sa faca ce vor, din pacate.

9 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Jurnalist,avocat,notar,politist.

| mixxjim a răspuns:

Pai pe partea de uman toate facultatile sunt fara mate. Putin mate se face pe la unele facultati din ASE (administrarea afacerilor, relatii internationale), acum depinde ce inseamna la tine "prea multa" Faci o facultate pe administratie publica, de exemplu, sau psihologie, sociologie, si apoi un masterat pe resurse umane si te aranjezi foarte bine.

| Damenyk explică (pentru mixxjim):

Asta-i si problema,, ca nu-s la uman,, is la real, da nu-mi place matematica, si as dori ceva fara.

| Damenyk explică (pentru mixxjim):

Imi place si sa calatoresc dar si sa colaborez cu oamenii,,, nu as vrea ceva plictisitor

| mixxjim a răspuns (pentru Damenyk):

OK, atunci mergi la ASE, fa management si apoi masterat pe managementul resurselor umane. Tu ce ai vrea sa faci? Ceva fara mate am inteles, dar ca domeniu ce ti-ar placea sa faci? Trebuie sa te gandesti ca este o chestie pe care ai putea s-o faci aproape 50 de ani de-acum incolo, in fiecare zi, deci cat de cat ar trebui sa stii sau sa te gandesti cam ce ai vrea sa faci. Vrei sa lucrezi cu oamenii? Vrei sa calatoresti? Vrei sa stai singura sa sapi in ceva in liniste si apoi sa pleci acasa? Ce vrei sa faci? Poti sa stai un an fara sa mergi la facultate daca nu te simti pregatita psihic pentru asa ceva, sau faci un curs de steardese, sau un curs media, desi astea sunt scumpe - si intre timp te gandesti ce vrei sa faci in continuare. E greu, stiu, in conditiile economie de astazi prea putini isi permit sa faca ce vor, din pacate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de ce iti place si la ce te pricepi

| Kosmin19 a răspuns:

Ce facultate crezi ca te intereseaza pe tine. :p noi nu stim ce vrei tu nu-ti stim gusturile laughing

| CristinaDelia99 a răspuns:

Pai daca ai medie 7-8 te poti duce la Econimic acolo se bazeaza mai mult pe practica si module! Sper ca te-am ajutat... Fundita:*?

| JiMin a răspuns:

Depinde... Dreptul cred ca ar fi cel mai potrivit daca spui ca nu iti place asa mult matematicahappy

| gxgy a răspuns:

Asistenta medicala.