| anonim_4396 a întrebat:

In ce consta admiterea la Fmf Oradea? Care este tematica la anatomie, din ce carti sa invat? Mersi

Răspuns Câştigător
| Catalin77945 a răspuns:

Corintu de a 11-a -> https://www.slideshare.net/......turacorint

Cartea de grile din 2015 de la ei(aia din 2020 e identica mici schimbari deci nu merita sa o iei), si sa stii cartea de grile ca pe Dumnezeu adica acolo e mai important sa stii raspunsul din grila decat ce e scris uneori in manual(sunt cateva grile interpretabile), si o sa dai cam 80 de grile din carte si 20 de grile facute de comisie pe baza manualului.

| Mihaa22 a răspuns (pentru Catalin77945):

Mulțumesc!

| Mihaa22 a răspuns (pentru Catalin77945):

Intrebarile sunt cu un singur răspuns sau cu mai multe?

| Catalin77945 a răspuns (pentru Mihaa22):

Complement simplu + multiplu

Gen sunt unele intrebari cu o singura intrebare, altele cu de la 2 la 4 si unele chiar toate 5.

La cele care au doar un raspuns daca pui 2 rasp-iei 0 pct
La cele care au mai multe rasp daca pui AB si era ABC iei 4
Si mi se pare ca daca pui AB si rasp era BC iei 3 puncte sau cv de genu, adica si daca gresesti la multiplu tot iei cv