| iuliana06 a întrebat:

In trecut am fost educatoare(timp de 2 ani) si as vrea sa revin la acest job dar sincer nu stiu ce ar trebui sa fac. Ce examen trebuie sa dau, ce studii trebuie sa am.

V-as fi foarte recunoscatoare daca m-ati putea ajuta cu niste sfaturi.

Dau si fundita.

3 răspunsuri:
| anutza a răspuns:

Incearca sa iti aplici ceva-ul la mai multe gradinite si after schooluri
bafta multa

| starmaker a răspuns:

Cred ca e o idee f buna. E lipsa de personal calificat in gradinite (cel putin in Bucuresti) si ai putea castiga chiar bine la una privata.
Ce am gasit:http://www.educatoarea.ro/index.php

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu voiam sa ma fac educatoare...insa am ajuns la facultatea de litere si astfel voi deveni profesoara, dar e bine si asa, tot cu copii voi lucra big grinbig grin
in suceava, este de ajuns sa ai liceul pedagogic, am o colega care lucreaza in domeniu. Daca nu aveti liceul pedagogic, atunci facultatea de Stiinte ale educatiei este cea care va formeaza pentru a fi educatoare! in cadrul acestei facultati mai exista un modul, psiho-pedagogic, care este esential. In rest, nu mai cunosc alte detalii, stiu ca la terminarea acestui modul veti primi o diploma si cu ea va puteti angaja foarte usor.Insa, poti sa treci pe la inspectort, ei iti vor da mai multe amanunte despre titularizare si restul, eu nu pot sa iti spun mai multe, abia termin facultatea big grinbig grin