| Mioverta a întrebat:

Buna!
In ultima vreme am inceput sa am niste ganfuri foarte aiurea si simt ca nu mai vad lucrurile destul de clar
Ma pregatesc pentru admiterea la medicina, am obosit destul de rau si simt ca nu prea mai pot
Iar pe langa asta, imi apar in cap ganduri precum ca invatatul ar fi impotriva Lui Dumnezeu
Si ca este pacat ce fac( chiar daca dunt constienta ca este absurd ce zic)
Mereu cand incerc sa invat, imi apare ast in cap si pe langa oboseala, se simte ca o presiune care nu mi da pace
Precizez ca am mai avut multe caderi de la suprasolicitare

Imi poate da cineva un sfat, cum sa scap de gandurile astea?
Sau medicina ar fi o meserie nedemna impotriva religiei?

Răspuns Câştigător
| ioana748 a răspuns:

Eu cred ca un medic bun in calea noastra este dar de la Dumnezeu.
Poate incerci sa l asculti pe doctorul Dulcan.
Incearca sa te hidratezi, sa iei vitamine si minerale.
Nu trebuie sa fim preoți neapărat ca sa fim in slujba lui Dumnezeu.
Si preoții tot la medici apelează cand sunt bolnavi.
Mult succes ❤️

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Poate ar fi bine sa te gandesti daca esti capabila sa dai la medicina, ca ceva din tine spune ca nu.

Inca nu am auzit in viata mea ca invatatul este impotriva lui Dumnzeu, poate la un om limitat intelectual, care-i incapabil sa inteleaga sensul de a invata.

Religia si medicina sunt 2 domenii total diferite care nu depin una de alta si nici nu se intrepatrund.