| Geanin a întrebat:

Cum as putea sa imi organizez timpul mai bine?
De fiecare data cand vin de la scoala pierd timpul ascultand muzica si stand pe net, nu am rabdare nici macar sa citesc o carte sau sa ma uit la un film... Pur si simplu nu fac nimic productiv.
Am inceput sa imi fac temele mai in "scarba", desi am note destul de bune, am inceput sa o las mult mai moale...
Care este cauza?
Ma simt obosit, am o lene in mine, dar nu este o oboseala care ma doboara si pur si simplu nu am motivatie. In loc sa stau si sa invat si sa ma pregatesc eu stau si ma gandesc ca o sa imi strice media, ca o s-o dau in bara etc.
De dormit, dorm cam 6, 7, maxim 8 ore pe noapte...
Chiar imi propuneam sa fac si niste sport, deoarece sunt foarte sedentar, si cred ca miscarea m-ar mai inviora
Dar pur si simplu nu stiu daca as mai avea timp si de sport

Ce sa fac?
Ce solutii aveti?

Funda!

P.S.: Sunt clasa a 9-a si am aproape 16 ani

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Dormi 8 ore pe noapte si devino miscarar daca nu iti place sedentismu

| Lavinya45 a răspuns:

Wow. Eu am 15 ani si sunt activa. Este foarte bine ca esti constient ca nu e bine ce faci.
Hei ia initiativa. Eu am un orar. Deci, iei un pix, o foaie si scrii:luni fac...si incepi sa pui in aplicare. Problema mai este ca nu gandesti pozitiv. Schimbati modul de a gandi cu privire la problema ta. Atragi ceea ce gandesti, ca un magnet. Treci la actiune

| Geanin explică (pentru Lavinya45):

Cat timp sa-mi acord pentru relaxare(sa nu fac aproape nimic)?

| Lavinya45 a răspuns:

Cel mai bine este sa te relaxezi inainte de a te apuca sa faci ceva.