| Alina291 a întrebat:

Inca de anul trecut am aceasta problema si e momentul sa ma decid. Sunt in clasa aXI-a la filologie si vreau sa merg la medicina (medicina generala). Stiu ca e foarte mult de invatat si sunt dispusa sa o fac, nu stiu insa daca o sa fac fata. Am vorbit si cu parintii si vreau sa incep sa ma pregatesc pentru admitere, sa merg la consultatii. Vreau mai intai sa stiu sigur ce-mi doresc, ma incanta ideea, dar sper sa pot rezista. Nu vreau sa incep consultatiile si apoi sa renunt deoarece o sedinta costa 70 de lei si mi se pare cam scump. Pareri, ceva?

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Despre ce consultații vorbești?
Pa, pa.

| Alina291 explică (pentru Legiuitoarea):

Initial am vrut sa merg in Cluj la UMF si acolo se da admitere si la biologie si la chimie. Apoi am hotarat sa raman in Targu Mures, iar aici se da admitere doar la una din aceste materii, la alegere, iar eu vreau sa incep pregatirea la biologie.