Întrebare recomandată | MikkyAl a întrebat:

Intru in anul I la Drept la Bucuresti. In timpul facutatii sau dupa aceea as dori sa predau matematica la liceu ( ciclul inferior). Am vazut pe internet un articol despre cineva care a predat economie din anul III. Chiar daca nu are nici o legatura matematica cu aceasta facultate, eu sunt foarte buna la matematica. Stie cineva ce cursuri trebuie sa urmez sau ce trebuie sa fac?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Va trebui sa te adresezi la Inspectoratul Scolar Municipal, pentru a fi angajat ca profesor suplinitor. Nu cred ca vei fi angajat la liceu, mai ales in Bucuresti, dar poti incerca.

| JustMeForever3 a răspuns:

Buna nu poti sa îmi lasi id sa mai vb si eu vreau sa dau la drept si as avea câteva intrebari multumesc