| Andreea201012 a întrebat:

Buna nu stiu cum sa incep eu am fost mintita de iubitul meu care zicea ca in relatia noastra trebuie sa fie sinceritate si azi l-am intrebat ce esti roman si el a zis ca e jumate roman jumate rrom cand am auzit am inchis repede ca imi cunoaste si fam nu stiu de unde si am fost proasta ca i-am zis multe despre mine si bine ca l-am intrebat eu si acum insista cu tel si tot il injur sa ma lase in pace si el zice ca a zis asa din cauza betiei ca sa imbatat eu am 12 el are 14 ani eu sunt din Cumpana el din Constanta asa ca dati-mi si mie sfat sa ma mai impac cu el sau nusad

3 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Ai doar 12 ani.Mai gandeste-te la papusi.Nu poti rezolva singura complicatia in care ai intrat. Spune totul mamei tale.Nu vorbi urat cu baiatul, dar daca nu-ti mai place adopta o atitudine distanta.Nu te ingrijoreaza ca bea?

| Aishaa a răspuns:

Eu as zice sa nu, la 12 ani cu un prieten romm si mai mare.crede-ma nu merita sa iti bati capul atata, uita-te in scoala ta sau prin vecini.sigur o sa fie, poate putin mai tarziu un baiat dragut.Si oricum, eu n-am nimic cu cei din alte natii, dar sa se imbete.nu e prea bine.

| effect a răspuns:

Buna,nu trebuie sa incepi sa te porti urat cu un om doar pentru ca este rom, voi aveati din cate vad doar o relatie prin telefon, net si atat.Incearca sa vorbesti frumos cu el si deschis,poate e o persoana buna nu e rea,nu trebuie catalogat doar dupa faptul ca este rom. Vorbeste cu el, spune i tot ce te doare si vezi cum reactioneaza el. Oricum urmatoarea data sa cunosti un om mai bine inainte si dupa sa ii dai toate detaliile despre tine (Daca vorbesti cu aceea persoana pe internet )ai grija de tine, bafta