| raluka_2464 a întrebat:

numele meu este raluca si am 17 ani de cand eram mica mi-am dorit foarte mult sa cant.In generala faceam parte din corul scolii, eram vocea a-II-a am participat la cateva concursuri impreuna cu acest cor, profa de muzica mi-a spus ca am o voce frumoasa. Imi placea ceea ce faceamhappy. Acum sunt la liceu, iar aici nu exista cor sad. As vrea sa fac o cariera din asta(poate sunt vise). Stiu ca am voce, multi prieteni mi-au spus treaba asta. Ce ma sfatuiti? unde sa ma duc?

Raluca

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
4 răspunsuri:
| Alex_2741 a răspuns:

Vorbeste cu Profesorul/profesoara de muzica si or sa te sfatuiasca ei happy daca nu intreaba pe la primarie ca sigur trebuie sa aiba ceva happy sau la Casa de cultura daca aveti asa cevahappy. Succes happy. Eu spun ca daca ai voce trebuie sa te folosesti de ea happy

| EU1139 a răspuns:

Te sfatuiesc sa te interesezi de niste ore de canto.

| andreeada a răspuns:

Pai am aceiasi problema cu tine acum cand intru la liceu sunt sfatuita de toti profi sa continui cu muzica dar la noi in judet nu exista liceu cu aceasta specializare sunt din arges dar fa ceea ce o sa fac si eu intra la liceu dupoa repartitie si daca nu te razgandesti dupa ce termini continua cu studii succes!

| -'anonimaA'-anti-fundita- a răspuns:

La un liceu de arte specializarea muzicawinkingdaca hair crezi ca ai voce vei da si poate vei reusi sa intri.cine stie poate vei deveni o mare stea.succes:Xwave