| AndradaD a întrebat:

TPU! Mie imi place sa cant. Sunt in corul scolii. Am facut 2 ani de canto...cand aveam 10 ani pana la 12. Dupa aceea m-am retras(sincer nu-mi placea pentru ca eram la canto populara) Acum m-am axat pe muzica usoara si ale genuri. Am cont si pe youtube si merge bine. As vrea sa ajung mai mare. ce pot sa fac. Pe mine ma sustin prietenii, profesorii pana si diroctorul, dar bunica si cu mama nu...cred ca este doar un fleac. Dar insa tot ce mi-am dorit de mica a fost SA DEVIN O CANTAREATA.
P.S: Am aproape 15 ani si sunt din Craiova.
Mersi anticipat. Funda

18 răspunsuri:
| Ea12345 a răspuns:

Poti continua! Este singurul lucru pe care il poti face. Nu te da batuta, caci daca intr-adevar ai talent, vei reusi.Cat despre persoanele care nu te sustin, iti dau un singur sfat: ignora-le. Intra la un liceu bun, invata(nu te baza numai pe muzica), apoi da la conservator. Du-te in Bucuresti, sau chiar afara din tara, nu are rost sa ramai in Craiova. Gandeste-te ca sunt copii de varsta ta care fug de casa si se descurca cum pot. Ceea ce inseamna ca si tu vei reusi singura, daca ai incredere in tine.

Multa bafta!

| AndradaD explică (pentru Ea12345):

Mersi Ea12345. Ai totala dreptate...Si asa o sa fac...Eu vreau sa dau in Cuza sau Carol nu m-am decis inca..si dupa Conservatoruuu

| Ea12345 a răspuns (pentru AndradaD):

Lasa-mi si mie un mesaj privat cu canalul tau de youtube. Chiar sunt curioasa sa te aud.

| alex0110 a răspuns (pentru Ea12345):

Nu poate da asa ceva pentru ca e membru junior!

| AndradaD explică (pentru alex0110):

Da asa e eu sunt membru junior...

| Nayuky a răspuns:

Salut^.^^.^eu am 15 ani si eu vreau sa devin cantareata..doar ca in Japonia.
Incearca sa te inscri a o agentie de publicitate.Participa la concursuri si nu renunta.Incearca sa iti convingi familia sa te sprijine pentru ca este mult mai usor cand si familia te sprijina.Bafta^.^^.^Daca vrei mai putem vorbi

| AndradaD explică (pentru Nayuky):

Mersi mult...Dar nu stiu de unde sa incep. La noi in Craiova nu prea imi dau seama pe unde... Am vrut sa ma duc si la Romanii au talent, dar nu m-a lasat mama. Dar la anul ma lasa.

| alex0110 a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa mai faci multe videoclipuri pe youtube si sa vorbesti cu cei de prin baruri, cafenele, etc. si sa ii intrebi daca te lasa sa canti la ei. Apoi devii cunoscuta si canti pe scene reale.

| AndradaD explică (pentru alex0110):

Mersi..Am catat si la Marin Soresc la mai multe dar atunci eram la Palatul Copiilor. Dupa m-am lasat. mersi inca odata

| AndradaD explică (pentru AndradaD):

Cantat*

| bbyu2 a răspuns:

Si care este intrebarea? Banuiesc ca vrei sa stii ce sa faci. Daca cu adevarat ai voce, continua lectiile de canto. Cauta un profesor de muzica usoara si tine`te de treaba. Trebuie neaparat sa urmezi un liceu de muzica sau conservatorul pentru a deveni o cantareata care chiar stie ce face, nu o pitipoanca ca astea care nu au pic de cultura si talent, dar sunt pline de pile. Eu vreau sa devin solista la opera.:-) Succes

| AndradaD explică (pentru bbyu2):

Mersi mult happy Si da am voce chiar foarte buna si puternica
pot sa cat orice chiar si opera...

| bbyu2 a răspuns (pentru AndradaD):

"Opera" nu se poate canta fara lectii si formare a vocii asa ca lasa laudahee hee da`ne si noua canalul de youtube sa te vedem.

| bbyu2 a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=uZQ3KyDsCXc&feature=plcp asta esti tu, nu? ti-am lasat un comment pe youtube;)

| Ea12345 a răspuns (pentru bbyu2):

Mersi mult ca ai postat tu video'ul.

Cat despre vocea ta, e destul de buna. Doar ca mai trebuie lucrata. Sunt mii de fete care canta ca tine, trebuie sa iesi cu ceva in fata!

| Binna a răspuns:

Bună.
Ţi-am citit "povestioara" şi am rămas uimită pentru că în mare parte aceleaşi lucruri mi s-au întămplat şi mie.
În primul rănd, dacă îţi doreşti atât de mult să devii cântareaţă începe cu un pas simplu --> Înregistrează-te pe calculator cântănd, apoi creează pe Movie Maker un videoclip cu imagini şi pe coloana sonoră cântecul tău.Salvează-l şi pune-l pe youtube, pentru că aşa şi Justin Biber a devenit cunoscut (un producător i-a văzut videoclipul).
În cazul în care nu merge, participă la concursuri de cântat sau talente, şi poate te remarcă cineva.
Baftă!
Pa, pa.

| AndradaD explică (pentru Binna):

Mersi Binna. Dar in Craiova nu prea ai unde. Asa am si facut. Am pe Youtube niste filmulete si merge destul de bine. Tocmai de la Justin m-am inspirat.

| AndradaD explică (pentru Binna):

Mersi Binna. Dar in Craiova nu prea ai unde. Asa am si facut. Am pe Youtube niste filmulete si merge destul de bine. Tocmai de la Justin m-am inspirat.