| LoLSmile a întrebat:

Hei! Cum sa fac sa am o voce mai frumoasa? Vocea mea nu este chiar foarte nasoala, dar nu e indeajuns de buna pentru corul scolii... Multumesc mult funditaa

4 răspunsuri:
| CautNume a răspuns:

Cu talentul te nasti, nu poti sa-l ai numai asa, ca vrei tu.

| Caro34 a răspuns:

Oare vocea nu-i OK sau nu ai ureche muzicala? Cine, ce ti-a spus? Sau e doar impresia ta? Treaba asta trebuie discutata cu un prof. de muzica; parerile noastre sunt aiurea! Daca totusi vocea e problema, poti incerca cateva dimineti sa faci vocalize si sa bei, pe stomacul gol, cate un albus de ou. Are gust bun si te ajuta si la stomac! Desfaci oul, il separi de galbenus si bei doar albusul, asa simplu! Ai grija la lichidele reci sau prea fierbinti, la cele acidulate si verifica-ti si auzul; e posibil sa percepi tu sunetele altfel si sa nu fie nici o problema. Mai poti canta singura prin casa melodii cunoscute; asa vocea ta se mai drege! Mult noroc!

| LoLSmile explică (pentru Caro34):

Prof mea de muzica mi-a spus ca urechea mea muzicala e excelenta, dar mai trebuie lucrat putin cu vocea happy

| Caro34 a răspuns (pentru LoLSmile):

Mai vorbeste cu ea si intreaba-o ce ai putea face sa ai o voce mai draguta! Eu zic ca te-ar ajuta mai mult, daca ai tot canta cand esti pe acasa; asa ti se mai drege vocea. Vorbeste cu tine in oglinda sau cu prietenii, nu te batuta; e pacat daca vrei sa faci asta, sa nu reusesti! Mult noroc!