| Ioana37383 a întrebat:

Referitor la profilul pedagogic, daca am depus cerere pot intra la alt profil? Sa pun ca prima optiune un alt liceu si al doilea sa fie profilul pedagogic? Si in clasa a noua fiind de dupa masa, voi fi chemata si de dimineata?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nu poti intra la alt liceu, daca ai depus dosar la pedagogic.
Daca nu intri la pedagogic (banuiesc ca asta ai vrut sa spui prin "peda" ca doar nu te refereai la "pedichiura"), fiindca ai avut medie mica si s-au completat locurile, vei avea de ales dintre liceele foarte slabe, care au ramas cu locuri libere. Lista va fi publicata ulterior, dupa ce se face prima selectie.

7 răspunsuri:
| Pati2500c a răspuns:

Te alege la un singur profil, nu poti face doua, e imposibil. Prima optiune la care media ta este potrivita, acolo vei intra.

| Ioana37383 explică (pentru Pati2500c):

Categoric! Dar ce voiam sa zic este daca pot intra la un alt liceu cu toate ca am depus dosar pentru peda

| Ioana37383 explică (pentru Violleta2022):

Avand ore de dupa masa, e posibil sa fou chemata si de dimineata?

| Pati2500c a răspuns (pentru Ioana37383):

Normal ca poti, daca le treci pe lista, daca nu te accepta la peda, sunt celelalte licee puse pe lista de tine deci vei intra la unul din ele. Si eu am optat pentru peda si am depus dosar, am dat probele, dar nu am avut medie pentru acel liceu si am intrat la alt liceu mult mai bun ( asta acum 3 ani)

| Ioana37383 explică (pentru Pati2500c):

Si referitor la modul incare se desfasoara orele... poti fi chemat de dimineata?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Ioana37383):

De obicei, liceele au cursuirle numai dimineata. Sunt extremd e putine licee care le tin dupa amiaza, dar da, poti fii chemata si dimineata la anumite laboratoare sau practica.

| Pati2500c a răspuns (pentru Ioana37383):

Pai daca ai ore de dimineata doar dimineata mergi la ora, cel putin la mine in oras majoritatea liceelor au ore dupa masa, sunt doar 3/4 licee care au ore de dimineata. Dar daca tu ai ore dimineata, dimineata vei merge la liceu

| Violleta2022 a răspuns (pentru Ioana37383):

Nu poti intra la alt liceu, daca ai depus dosar la pedagogic.
Daca nu intri la pedagogic (banuiesc ca asta ai vrut sa spui prin "peda" ca doar nu te refereai la "pedichiura"), fiindca ai avut medie mica si s-au completat locurile, vei avea de ales dintre liceele foarte slabe, care au ramas cu locuri libere. Lista va fi publicata ulterior, dupa ce se face prima selectie.