| Mihaela230 a întrebat:

Bună, săptămâna viitoare îmi este gata pașaportul, eu nu am lucrat și nici nu am fost vreodată în Anglia, de ce am nevoie pentru a lucra acolo?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pentru a lucra in UK ai nevoie de viza de munca WORKING VISA care o primesti de la firma care doreste sa te angajeze si-ti face contractul de munca.

Acesta este site-ul oficial al guvernului UK unde gasesti toata informtia necesara, pentru toate tipurile de lucru:

https://www.gov.uk/browse/visas-immigration/work-visas

Succes!