| Ashima a întrebat:

Buna seara, am avut un vis urat.Eram eu cu prietenu meu pe langa un lac si deodata parca l-am impins eu sau a cazut el, nu stiu nu mai tin minte o cazut in lac.S-o ridicat si dupa m-o aruncat si pe mine si i-am dat telefon-ul sa mi-l tina si mi lo aruncat in apa si dupa l-am luat si am iesit din apa am aparut intr-o casa l-am pus pe masina si cand m-am intors eram intr-o padure parca langa lacul ala si vad un lup de o distanta de 20 de metri sa zicem, nu se uita la mine se uita tot inainte, ce ar putea sa insemne?

Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Nu înseamnă nimic. Sau în cel mai rău caz înseamnă că ai mâncat prea mult în seara respectivă.
Creierul lucrează /gândește si noaptea în subconștient în mod ireal, tot asa cum si ziua ne trec prin minte gânduri ireale. Numai că atunci când suntem trezi, avem posibilitatea de a opri astfel de gânduri; pe când în timpul nopții /somnului nu putem sa le oprim pentru că nu suntem în stare conștientă, ci inconștientă.
Tot ce vedem, auzim sau gândim cât suntem conștienti, chiar și sentimentele, creierul le va transpune/manifesta atunci când se va afla în starea de subconștient. Nu stiu daca ai observat ca un om care oftează noaptea în somn este rezultatul unei probleme cu care se confruntă ziua.
Este mai greu de explicat, dar să știi că stomacul este în strânsă legătură cu creierul prin centrii nervosi. Tot ce introducem in stomac afectează starea noastră: prin dispoziție sau indispoziție, depinde de calitatea si cantitatea hranei din seara respectiva. Stomacul trebuie să fie gol când ne culcăm.

Mai pe scurt, visul tău ciudat se datorează unor astfel de gânduri manifestate ziua chiar daca au fost scurte- dar au rămas acolo pentru că au fost de o intensitate mare chiar și dacă nu ti-au plăcut;
- ori ai mâncat seara prea mult sau nesănătos.

Mai sunt si vise care sunt de la Dumnezeu, dar acestea le vom cunoaște că sunt de la El.

| pumpkinky a răspuns (pentru anonimg):

Cand consideri tu anonim ca suntem capabili sa ne dam seama care vise sunt de la Dumnezeu?

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nimic oamenilor, visele astea nu inseamna niciodata nimic

| alexwahl a răspuns:

Esti credincioasa?

| xSega a răspuns:

Ca ai avut un vis urat