| DopeNope a întrebat:

acum cateva zile eram la scoala si ma alergam cu un prieten, treceam pe langa catedra si deodata am cazut ca mi-a pus unu piedica si cand m-am intors sa vad care mi-a pus l-am vazut pe ala pe jos bocind si cand s-a ridicat a zis la toata clasa ca eu l-am impins si nu stiu cum lau crezut si ala e mincinosu clasei au sunat-o si pe diriginta spunand ca eu l-am impins pe jos.da asta nu e prima oara am mai avut dea face cu el in trecut (ca eram colegi de banca si ne enervam reciproc si pana la urma am inceput sa ne uram ) si asa in fiecare ora de sport cand eram racit si stateam pe banca trecea pe langa mine si dadea cu picioru in mine si apoi cadea zicand ca eu ii pun piedica si profu il crede pe el. dar intr-o zii el a venit la mine cu un tip (care nici el nu ma place) si mi-a zis ca mama a sunat-o pe diriginta spunand ca el m-a impins bla bla bla ca am mintit si din-astea da eu nici nu i-am zis mamei de asta si m-au facut acolo: ****, mincinos, idiot. si mie ca il crede pe el diriga si imi scade mie puncte deci ce sa fac? funda

Răspuns Câştigător
| PanaceuUniversal a răspuns:

Spune-i mamei tale despre problema! Spune-i sa mearga la scoala si sa vorbeasca cu diriginta!
Explica atat mamei tale cat si dirigintei, ca ai fost amenintat si agresat de acest copil impreuna cu prietenul lui!

| AlohaFromHawaii a răspuns (pentru PanaceuUniversal):

Păi i-a spus, dar nu l-a crezut.

| PanaceuUniversal a răspuns (pentru AlohaFromHawaii):

Parafrazez - "da eu nici nu i-am zis mamei de asta"

| AlohaFromHawaii a răspuns (pentru PanaceuUniversal):

Scuză-mă,am înteles eu greşit. Oricum, dacă diriginta e batută in cap degeaba îi spune mama lui.

| PanaceuUniversal a răspuns (pentru AlohaFromHawaii):

Aici nu e vorba despre o simpla rivalitate intre copii cu mici farse ce duc la pedepsirea unuia dintre ei.In momentul in care apare o terta parte, in speta acel "tip", se ajunge la "bullying", si asta nu trebuie sa treaca neobservat. Doar ideea nedovedita ca cineva aduce o terta parte sa agreseze, psihic, verbal sau fizic un alt elev, duce la scaderea notei la purtare. Daca se mai poate si dovedi se poate ajunge pana la exmatriculare. Oricat de batuta in cap ar fi diriginta, nu poate sa treaca cu vederea. De aceea si mama trebuie sa stie, si sa mearga cu plangere la diriginta, si poate chiarcu plangere scrisa catre diriginte si directorul scolii cu privire la ceea ce se intampla!

8 răspunsuri:
| DopeNope explică:

Stiti treaba e ca mama face scandal si de asta nu imi place sa-i zic asa ceva

| AlohaFromHawaii a răspuns (pentru DopeNope):

Păi nu e normal?

| DopeNope explică (pentru AlohaFromHawaii):

Ba da e normal si i-am zis sa vad ce face luni la scoala

| AlohaFromHawaii a răspuns (pentru DopeNope):

Atunci baftă!