| GunnBossRO a întrebat:

Buna seara, daca media de admitere la liceu este de 8.80/8.70 poti intra la un liceu de media 9.00? Cum se calculeaza sau care ar fi media minima pentru a intra la un liceu de 9.00?

Răspuns Câştigător
| marius9hdd a răspuns:

Daca raman locuri libere, sau sunt in fata ta candidati cu note mai mici, poti sa intri, este o prostie chestia asta cu nota, la mine la liceu a intrat unu la mate info cu 3 ca au ramas locuri libere

2 răspunsuri:
| RobertMoon a răspuns:

Cea pe care ai spus-o tu este media de admitere care a fost anul trecut, dar e foarte probabil sa intri la liceul respectiv daca ai media 9...totul depinde si de ce medii au candidatii care doresc si ei sa ajunga la liceul ala, daca au note mai mari ca tine vor intra ei, iar tu in limita locurilor disponibile.

| GunnBossRO explică:

Multumesc.