| anonim_4396 a întrebat:

Bună seara, îmi puteți da informații legate de Facultatea de Chimie?
1.Ce meserii pot face după această facultate?
2.Cat costa un an la facultatea de chimie in Bucuresti?
3. Câți ani durează facultatea de chimie?
4.Ce se dă la admitere? Ce trebuie să învaț foarte bine?
5.Cum vi se pare aceasta facultate? pareri
6. Daca dau bacul la chimie si iau 7 sau 8, pot intra la aceasta facultate?
7.Cum este mai exact la facultatea de chimie? Faci doar chimie sau mai ai si alte materii?
Dacă aveți si alte informatii legate de Facultatea de Chimie, ar fi minunat.
Țin sa precizez ca sunt in clasa a 10 a dar vreau sa ma gandesc din timp, mai pot sa zic, ca imi place foarte mult chimia si as vrea sa fac ceva in acest domeniu.Multumesc!

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

3. Câți ani durează facultatea de chimie? 4 ani.
6. Daca dau bacul la chimie si iau 7 sau 8, pot intra la aceasta facultate? Depinde de concurență.

| Catrice a răspuns:

Găsești tot ce vrei pe siteul facultății.

| zilog a răspuns:

Eu iti recomand să faci academia de la SRI sau academia militara
te invata aia acolo o gramada de lucruri printre care dacă tu șiti chimie si iti place sunt sigur că te vor ajuta ca si lor le trebuie tehnicieni ingineri laboranti oameni buni pregatiti
mai ales acum când armata a devenit particulara
sau de elită
și trebuie cu puțini oameni să rezolve cazuri complexe.
Cel mai bun job undeva la armată, poate ajungi chiar intr-o fabrică de armament.