| Patrascu_Liviu_1976 a întrebat:

Vreau să știu totul despre profilul bio-chimie! Care sunt materiile de bază, din ce materii se dau tezele, din ce materii se dă bacul, câte ore se fac pe săptămână, media de admitere cu care poți intra și ce poți ieși după ce faci o facultate pe același profil! Vreau informații cât mai detaliate!

Răspuns Câştigător
| crud a răspuns:

Materiile la care vei da teze sunt: romana, matematica, biologia, una la alegere intre fizica si chimie si, daca esti la bilingv, la limba straina. BAC-ul se da astfel: 1. oral la romana, la o limba straina (sau echivalare cu diploma ex Cambridge, Goethe) si competente digitale (sau echivalare cu diploma ECDL)
2. proba scris ala romana, matematica si o materie la alegere intre chimie, biologie ori fizica.
Facultate... poti urma facultatea de medicina, sau de biologie, sau de chimie, sau orice alta facultate, in cazul in care iti descoperi alte inclinatii.

1 răspuns:
| Catrice a răspuns:

Media de admitere difera de liceu, nu este o medie unica pe țară.