| anonim_4396 a întrebat:

Bună seara!
Sunt în căutare de un job online, de preferat part-time, deoarece sunt eleva (clasa a 12 a), anul viitor dau bacul, am de invatat mult, etc. Însa nu ma deranjeaza sa stau peste program sa lucrez, atata timp cat fac bani ca sa-mi pot plati meditatiile, sa ma pot intretine si sa mai am ceva bani dupa ce termin scoala.
Tin sa mentionez ca detin laptop si telefon.
Va multumesc!

11 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Buna seara!

In primul rand, esti inca in clasa a 12-a de ce vrei sa iti bati capul cu asta de acum? Adica o sa ai timp suficient dupa si legat de asta.
In al doilea rand... nu prea ai ce sa faci, sincer. Ai facut 18 ani in primul rand? A, si nu iti lasa mailul (unde iti este scris si numele) asa public. Poti sa modifici intrebarea parca. *

Nu prea ai ce sa faci online de acasa cu laptopul si telefonul si nu ar putea sa faca altii mai mari sa zicem, care cauta si ei un loc de munca. Daca tot vrei, poti incerca sa cauti pe OLX sau bestjobs diferite anunturi in acest sens, desi nu prea as da mari sperante. Sau poti sa cauti pe diferite grupuri de anunturi de pe paginile de socializare din zona respectiva.

| zilog a răspuns:

TOATA lumea cred ca o sa te trimita la video-chat

nu prea exista in realitate nimic de facut on-line din care sa faci bani reali concreti palpabili in afara de tampenia de mai sus.

Dar daca tu chiar esti o fata si nici chestia aia nu vrei sa o faci nici sa iti gasesti un fraier sugher boy un sponsor pe un site de matrimoniale cum fac toate manelistele
toate țoampele
https://www.publi24.ro/anunturi/matrimoniale/
https://999.md/ro/category/dating-and-greetings

Daca nu vrei chestii din astea

atunci daca ar fi fost ceva absolut orice on-line de facut bani in realitate pe internet as fi facut eu

pentru ca eu sunt unul dintre oamenii caare a fabricat interntul
dinainte ca el sa existe
asa ca daca se castigau bani reali din facut pagini web
sau din orice de pe internetul romanesc as fi cacut eu

si as putea sa spun ca in mana mea a ajuns prima retea prin seriala intre frata si Romania
in mana mea a ajuns prima fibra optica si singura care lega internetul de Romania la palatul telefoanelor din Bucuresti
as putea spune ca eu am configurat primul server de DAIL IN
pentru ca oamenii faceau Dail UP
dar unde se conectau ei se cheama Dail IN

Asa ca nu exista lucruri reale din care sa faci bani reali concreti prin internet

iti recomand sa mergi sa muncesti fizic la o firma de contabilitate sa fii caraus de hataii si om care sta la cozi pe la birouri

iti recomand sa te angajezi la Kaufland Mega image

sau sa ma iei pe mine de sponsor
glumesc ca stiu ca nu o sa accepti

asa ca ramane cealalta versiune PENIBIL MARKET

| anonim_4396 explică (pentru zilog):

Mda... Eu chiar așteptam un răspuns inteligent, nu doua link uri de site uri matrimoniale.
Si nu, nu accepr sa fac video chat, cum nu accept site urile matrimoniale, care n au absolut nici o legătură cu cerința mea.
Eu am zis ca vreau un job online, vand in vedere situația actuala, in care nu poți lucra fizic la un magazin sau orice altceva.
In fine.
Mai bine taceai decat sa dai un asemenea răspuns.
O zi plăcută!

| zilog a răspuns:

După cum vezi nimeni nu sa inghesuit sa iti ofere un loc de munca
asa ca eu as avea o idee foarte interesanta:
eu iti dau bani iti faci o firmă șî îți faci o consignație on-line
un fel de OLX dar combinat cu amanet
Gen oamenii depun garanție că nu trag teapa gen 100 euro
apoi pot sa se inscrie pe site-ul consignatie-online.ro

Tu te uiti la pozele pe care ti-le trimit oamenii despre produsele respective analizezi si filmuletele in care ei prezinta ca obiectul respectiv nu este defect.

Vânzătorii vor face un contract cu firma ta prin care îșî asumă răspunderea pentru că funcționează perfect obiectul pe care ei o să îl trimită cumpărătorilor.

DE CE AR CUMPĂRA CINEVA DE PE SITE-UL TAU SI nu de pe olx okazii lajumate si alte site-uri
pentru că tu le dai si facutră la obiectele respective

acum obiectele nu trec pe la tine ci doar de la vanzator la client

Daca are vreun client vreo nelamurire vreo reclamatie ca a primit cartofi in loc de masina de spalat rufe

atunci prin contract toate litigiile se rezolva doar in instata doar intre partea vatamata si cel ce vinde obiectul.
Iar daca cel ce a vandut obiectul pierde procesul
ii este blocat contul si tot o data pierde si cei 100 euro lasati garatie.

La fel si clientii trebuie sa lase garantie la inscrierea pe site 100 euro ca sa dovedeasca ca sunt clienti de buna credinta.

Banii de la garantie se returneaza partilor dupa ce ei si-au sters contul de pe site-ul respectiv si au trecut 3 ani in care nimeni nu a facut nici o reclamatie la adresa lor.

| zilog a răspuns:

Mai am o idee supertare
iti fac un site interesant cu mai multe sectiuni interesante
de exemplu o platforma similara cu bestjobs.ro

Care va avea ceva forte de nișă
Job-uri de la firme pocăite pentru pocăiți
Candidați pocăiți ce merg la biserică și au scrisoare de garanție din partea pastorului că sunt oameni Ok.

Altă secțiune DOMAȚII
de exemplu cineva are de donat un cărucior de copii sau ceva jucarii sau o usa de termopan o mașină o casă ceva
să poata pune anunt pe site-ul tau si sa fie chiar pe bune gratis 100% altfel va plăti despăgubire site-ului 1000 euro!

altă secțiune Matrimomniale doar de la pocăiți pentru pocăiți pentru că nu există nicăieri un site de matrimoniale cu poze frumos clar doar pentru pocăiți

ȘI TOATĂ ACESTĂ PLATFORMĂ NU VA AVEA NICI O LEGĂTURĂ CU FACEBOOK pentru că eu sunt unul dintre oamenii care sunt scârbit de Facebook si nu ma inscriu pe site-uri care îmi cere Facebook la logare!

| zilog a răspuns:

Mai am o idee interesantă:
Eu am fabricat un soft de gestiune stocuri invetar foarte bun
cu coduri de bare
de exemplu acum este aplicat pentru un magazin din Bucur-Obor
si o fabrica de lângă monetăria.

Să îțî povestesc despre softul asta de gestiune

De exemplu gheorghe care are magazin de haine la magazinul bucur-obor si mai are magazin de haine si in magazinul Victoria
si mai are magazin de haine si la piata sudului si mai are magazin de haine si la crângaș

El are mai multe depozite

asa ca daca vine un client intr-unul dintre magazine si ii place o camasa dar ar vrea o camasa identica dar cu 3 numere mai mare sau mai mica
sa stie instataneu vanzatoarea in ce magazin sa trimita clientul sa isi cumpere canasa respectiva
sau trimite un motociclist cu de la magazinul de la piata sudului la bucur-obor instataneu cu camasa respectiva in cazul in care se afla in stoc la magazinul de la piata sudului

dar daca produsul se afla in depozitul de la piata progresu va fi trimis instantaneu un motociclist de acolo cu camasa respectiva la bucur-obor
sau invers
daca un client de la piata progresu doreste un costum dar verde din acelasi material si costumul se afla in depozitul de la Bucur-obor

Imprimata va scoate automat pe hartie pe ce raft se afla produsul respectiv in depozitul de la bucur-obor
si cu un scanner de coduri de bare cel ce se duce in depozitul de la bucur-obor gaseste instataneu costumul pentru ca si rafturile sunt numeroatate
si se stie unde se afla costumul cine l-a luat in gestiunea lui
scoate imediat imprimata fisa de insotire a marfii
si il deleaga pe motociclistul dela magazinul bucur-obor sa ia costumul si sa il duca la magazinul de la progresu
Acum se stie cine are in stoc costumul si nu se poate fura pe traseu pentru ca se stie exact cine la preluat
pentru ca a dat cu legitimatia pe scannerul de coduri de bare in momentul in care a preluat spre transportare produsul respectiv

si in cazul in care ceva marfa se apropie de final programul automat mai da comanda de un tir sau de cat a fost invatat sa dea comanda din marfa respectiva la turci
si cand este marfa plina programul cheama tirul
preia marfa in gestiune ii fabrica coduri de bare
spune programul pe care raft sa fie pus fiecare produs
face guzin Piking Paking

Daca cumva vre-unul dintre produse este defect atunci programul trimite pe cineva la croitor
croitorul confirma ca a primit costumul in stoc prin scanarea codului de bare
in momentul in care costumul a fost reparat coritorul preda costumul celui care a venit sa il preia si atunci se stie exact cine a ridicat costumul de la croitor si unde se afla locatia geografica a angajatului respectiv.
Se mai stie si in ce depozit pe ce raft la pus.

TU VA TREBUI SA PREZINTI ACEST SOFT PE LA TOT FELUL DE PATRONI
SI IN LOC DE COSTUME LE MODIFICI POVESTEA
LE SPUI TURBOSUFLATE
daca ei au afacere de fabricat turbosuflate

de exemplu pleaca bucata de material din depozitul 1
o preia angajatul care o duce spre prelucrare la utilajul 1 care ii face prima operatiune
si tot asa
de la utilajul 1 a iesit de calitatea 8
a fost preluat de angajatul vasile care duce bucata de fier la utilajul nr 43
aici a au fost efectuate urmatoarele operatiuni
sa consumat atata curent in atata timp
produsul a fost preluat in starea de nota 10
de angajatul ion care il duce la utilajul nr 5 unde este gaurit
aici produsul a primit nota 9
de aici a fost preluat de angajatul marian care la furat
si atrage atentia sistemul ca nu a mai ajuns produsul mai departe
pentru ca angajatul marian a furat produsul din linia de productie

si se baga instataneu pe la capatul liniei o alta bucata de metal pentru ca sa nu se piarda timpul ci la ora x cand vine tirul sa aiba cum sa ia cele 2000 de turbosuflate

sau sa zicem ca la utilajul 34 s-a stricat pisea
ce se intampla pana acum nimeni nu stia instataneu cate pise sau stricat furat defectat pe traseu asa ca in momentul in care venea tirul sa preia marfa descopereau ca au doar 1543 din 2000 piese cate au fost cerute in realitate
si plateau despagubiri fantastice pentru diferentele de cantitate.

asa ca acum de cand eu le-am fabricat acest program nimeni nu mai poate sa strice la moisto piese pentru ca la a treia piesa stricata este tras de urechi chiar de program si apare mare pe un perete in fabrica
angajatul rusinica care strica piese este gabi de la utilajul 3

la a cincia pisesa stricata in luna respectiva i-se taie 10 % din salariu pentru 3 luni de zile automat pentru ca este interconectat si cu baza de date de la contabilitate si cu baza de date de la revisal
si la inca o piesa defectata i-se desface contractul de munca cu insubordonare automat de catre calculator.

Tu trebuie sa prezinti acest soft

| zilog a răspuns:

Mai am o alta idee sa contactezi diverse firmulite care vor sa stie ce angajati freaca duda si consuma curent aiurea cu utilajele fabricii sa le fabricam conform necesitatilor lor softuri de monitorizare a angajatilor
cu detectie video
daca s-au asezat jos sa sune goarna
daca au frecat meta sa sune goarna
daca au consumat curent ca sa faca produse cu utilajele fabricii iar sa fie dati in gât de către softul respectiv.
Dacă au stat mai mult de 10 minut fara sa dea din cap si din maini in momentul in care nu era nimic de munca dar ca sa nu se depuna colesterolul pe vene sa fie dati afara imediat de program in mod exemplar

| zilog a răspuns:

Am idei si solutii de exemplu pe la salile de jocuri de divertisment
sa poata sa bage creditul la toate aparatele fara sa se mai deplaseze un angajat pana la aparatul respectiv
ci instataneu sa bage credit direct de pe un calculator de la casa de marcat
asa nu mai este nevoie nici de fise
nici de deplasari pana la aparatul respectiv

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vrei sa urmezi si o facultate dupa ce termini cu bacul? Daca da, de ce nu te orientezi catre un internship (poate ai norocul sa fie platit si putin acolo,dar conteaza) in functie de ce vrei sa studiezi pe viitor,banuiesc ca ti-ai facut pana acum o idee ce iti place sa faci. De exemplu,la o firma de avocatura, contabilitate, resurse umane, programare, etc. Am vazut multe anunturi de genul pentru studenti/absolventi, poate reusesti sa prinzi ceva si cu ocazia asta incepi de mica sa prinzi experienta intr-un domeniu in care vrei sa profesezi si avand deja o baza formata o sa iti fie mult mai usor sa gasesti un job full-time, bine platit. Am vazut multe si prin Europa daca vrei sa-ti extinzi orizontul!

| Balalau95 a răspuns:

1. in afara de video chat, pe care nu poti sa il faci decat daca ai implinit 18 ani, nu prea vad la ce ai putea sa lucrezi si care sa iti aduca un venit asa de mare (vrei destul de multe de la salariul ala) iar la video chat nu ar trebui sa lucrezi daca intentionezi sa ai o slujba destul de serioasa cand termini facultatea, si sa ramai fara ea (slujba) daca cineva gaseste material de video chat cu tine
2. NICIODATA nu iti dai o chestie personala in public, cum ar fi email-ul, numarul de telefon sau mai rau, adresa personala, asta arata ca esti prea inocenta si sunt o groaza de nenorociti care abia asteapta, in cel mai bun caz ti-l dai in privat, DUPA ce discuti cu persoana si vezi in ce ape se scalda

| cosmin1324 a răspuns:

Eu folosesc honeygain sa mai fac niste bani in plus(nu multi dar se aduna si e un mijloc pasiv de a face bani). Cum functioneaza? Instalezi aplicatia si iti foloseste netul pentru diferite lucruri, il pornesti si ruleaza singur.

https://www.honeygain.com/

Ai aici un cod de inregistrare sa primesti direct 5$ https://r.honeygain.me/BALAJF8079

https://medium.com/@pannemee12/honeygain-review-legit-app-dd9c78900285 ca sa vezi ca e legit(desi nu e cel mai rapid mod sa faci bani).