| ANONIM12737 a întrebat:

Salut, cum credeti ca e mai ok sa procedez? Am 19 ani si lucrez intr-o fabrica in 3 schimburi, vreau ca din vara sa ma apuc de învățat pentru a lua bacul, strâng bani momentan pentru a plăti meditațiile, ma gandeam ca din vara sa-mi dau demisia si sa ma apuc de meditații, parintii mei nu prea sunt de acord sa-mi dau demisia din fabrica, eu ma gandeam ca in vara sa-mi caut ceva part time, cum credeti ca e mai ok sa fac? Sa lucrez in fabrica in 3 schimburi si sa fac si meditații sau sa-mi iau un job part time?

3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Daca poti sa continui si cu lucratul in fabrica in timp ce dai si BAC-ul ar fi si mai bine, nu uita ca faci vechime si vechimea la locul de munca iti da peste cativa ani o marire de salariu.

| Mirel4412 a răspuns:

Mai bine te duci curier la glovo sau uber eats, iei 2000-5000 de lei depinde cat muncesti, faci un efort mediu, esti in aer liber, si ITI POTI ALEGE PROGRAMUL DE MUNCA.
Poti face si bani si sa inveti si pentru bac. Mult succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La 3 schimburi ai mai multe ocazii sa fii liber ziua cand trebuie sa dai bacu.