| anonim_4396 a întrebat:

Bună seara tuturor, vreau sa stiu cum pot ajunge să lucrez la smurd pe descarcerare.
Mulțumesc

7 răspunsuri:
| StoicAnalysis a răspuns:

S-ar putea sa te lovesti de spaga...

| anonim3248 a răspuns:

Angajat la pompieri și repartizat la descarcerare la SMURD.

| Thecat232010 a răspuns:

Buna seara, trebuie sa faci niste cursuri evident, trebuie sa faci școala de pompieri de langa Ploiesti, care dureaza cativa ani cred ca 3, si abia atunci

| darctron a răspuns (pentru Thecat232010):

Nu e ok daca am școală de asistență sanitară?

| anonim3248 a răspuns (pentru darctron):

Scrie aici ce e SMURD și cine lucrează la ei.
SMURD este un serviciu fără personalitate juridică care funcţionează cu maşinile aflate în proprietatea Pompierilor, dar cu personalul medical şi medicamentele furnizate de Ministerul Sănătăţii. Totodată, SMURD poate funcţiona şi cu personalul specializat de la Pompieri.

| anonim3248 a răspuns (pentru darctron):

Deci ajungi pompier și te repartizează la descarcerare.

| VladAntonio a răspuns (pentru darctron):

Ba da, trebuie sa ai minim 5 ani de primire urgente.