| Dopejkfd a întrebat:

Bună, sunt clasa a 11-a si încă nu m-am decis ce facultate sa aleg între farmacie, asistenta dentara și balneofiziokinetoterapie? As vrea sa știu ce salarii au fiecare.

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Alege care ti se pasuieste mai bine, pentru a lucra in acel domeniu in restul vietii.
In fiecare domeniu, salariile sunt negociabile in limita cat nu-ti este rusine si este dispus patronul.

| sierra1 a răspuns:

"ce facultate sa aleg ...As vrea sa știu ce salarii au fiecare"

facultățile (chiar și absolvite) n-au salarii! Joburile da și variază ENORM deci e irelevant ce vrei

| An0nim0000 a răspuns:

Toate sunt plătite foarte bine, nu este peste tot același preț, dar din câte știu, dacă vrei sa nu te stresezi foarte mult și sa ai un salariu bun, poti sa alegi farmacie. Părerea mea

| BlackOath a răspuns:

Facultatea nu iti asigura un salariu decent mereu. Conteaza foarte mult jobul si oportunitatile care iti apar in momentul in care termini facultatea. Cunosc oameni de la farma care freaca menta sau lucreaza in fabrici de medicamente, posturile de asistente dentare sunt cam putine pentru ca sunt multi in domeniu si balneo e ok daca ai in oras centre de terapie sau bai termale s-a.m.d pentru asta. Depinde de tine ce ti-ar placea mai mult sa faci si cat de dispus/a sa astepti jobul perfect.