| silvioara a întrebat:

sunt din Bucuresti. as avea si eu o intrebare:
la ce liceu sa merg? adica ziceti`mi si mie. explicati`mi cum sta treaba cu profile, licee etc. si ce materii iti trebuie. mai am 1 an si intru in liceu si nu stiu apsolut nimic despre ce trebuie sa fac. multumesc ca ma ajutati...

Răspuns Câştigător
| Heidi_4120 a răspuns:

Buna! Pentru inceput uite topul celor mai bune licee din bucurestihttp://www.calificativ.ro/......3250.html. O alta parte importanta este sa te hotarasti la ce profil vrei sa dai. Te sfatuiesc sa mergi la un profil unde se preda destula engleza pentru ca este foarte importanta. Si stai linistita, o sa vina momentul cand diriginta clasei tale va deschide subiectul acesta si va va explica mai detaliat. Succes!

2 răspunsuri:
| sagetator a răspuns:

Tie ce iti place? pe asta sa te axezi,nu pe ce iti spunem noi... mergi la informatica{iti trebuie matematica,fizica,chimie,informatica}, mergi la uman filologie{ limbi straine, romana, istorie}. tu alegi ce iti place

| catalutza99 a răspuns:

Conteaza ce iti place. Daca iti plac limbile straine poti sa te duci la
un liceu de limbi straine