| Chlloo a întrebat:

Sunt in clasa a XI-a si m-am hotarat deja sa merg la Facultatea de Drept. Sunt insa indecisa in privinta invatatului. Multi din prietenii mei au facut meditatii din clasa a XI-a la gramatica deoarece este mai dificil iar materia este mai voluminoasa, si un an de pregatire la Economie. Cativa din profesorii cu care am discutat pregatesc elevi doar de clasa a XII-a, deoarece considera ca nu este necesar de acum. Eu insa stiu multe persoane care muncesc mult, si sustin ca nu este usor. Nu as dori sa ma aglomerez in clasa a XII-a cu ambele pregatiri, totul sa fie intensiv, de fapt sa mi se predea intr-un ritm accelerat pentru a parcurge materia si sa nu am la fel de mult timp de lucrat... plus ca mai este si BAC-ul.Ce parere aveti? Este cineva, sau cunoasteti pe cineva absolvent al acestei facultati, care poate sa ma indrume? Multumesc!

2 răspunsuri:
| JustMusic a răspuns:

Nu conoosc, dar e bie sa cauti un meditator de pe acum, cum ai zis si tu ai bacu anul viitor si te agromelezi, fi sigura ca sunt profesori care vor sa te ajute, eu zic ca ar trebui sa iei ore si la latina daca nu o stapanesti pe deplin doeoarece la drept iti trebuie aceast alimba.

| adelutza2000 a răspuns:

Daca vrei sa inveti apuca-te de acum pentru ca eu le am pe toate pe cap si nu stiu ce sa invat mai intai