| BoBByBlack1 a întrebat:

Funda! Deci am intrat la cel mai bun liceu din oras pe profilul matematica-informatica, intensiv habar nu am ce cred ca mate, nu asta conteaza! Eu nu sunt stralucit la mate, am facut din februarie pana in iunie meditatii la mate eu de la 5 am ajuns sa iau in examen 8.15 nu sunt bun la mate cel putin daca nu ne cere materie mai veche din generala daca o luam cu ceva nou o sa ma chinui sa bag la cap ( ai mei nu ma dau la pregatiri din primul an ) si cred ca e greu fara pregatiri, eu m-am descurcat grozav in timp ce faceam pregatiri. Cineva care a terminat liceul, care e inca in liceu pe profilul asta, am mai pus intrebarea multora dar sunt ingrozit, eu care nu am invatat niciodata doar ce prindeam in clasa acasa pana la ora 00:00 ma jucam la pc
(stateam a bunici nu aveam de munca) temele nu le-am facut niciodata de pe a 5-a pana pe a 8-a cand am descoperit ca e la moda copiatul. Norocul meu a fost capul, retin foarte rapid si cred ca daca o sa muncesc o sa reusesc dar tot sunt ingrozit de profil. Ce doresc eu, niste sfaturi, pareri, intamplari, orice sa ma mai calmez cu gandul ca nu o sa intru si sa ma fac de ras in fata profesoriilor ca nu mai stiu nimic din generala, sau ca nu o sa inteleg ceva. Chiar asa ei iti explica daca nu ai inteles ceva, mi-a zis cineva ca nu ti se mai explica si... Multumesc!

1 răspuns:
| Zaygon a răspuns:

Si ai face bine sa te apuci sa inveti sa lucrezi. Crezi ca in liceu mai merge cu smecherii ca in generala? Daca la mate si info nu faci exercitii poti sa pleci de la profilul ala. Iti spun ca absolvent de mate info ca nu daca nu faci exercitii si lucrezi si acasa numai te chinui.