| biancamaria2601 a întrebat:

Buna! Sunt interesată de un job în domeniul kinetoterapiei, însă în străinătate. În mare parte în Europa, dar nu mă deranjează dacă cunoașteți informații și despre locuri din afara Europei. Aș vrea să aflu despre trai propriu-zis, cât și despre job. Avantajele și dezavantajele tării respective. Aș avea dorința de a răspunde doar cine cunoaște aceste informții și mă poate ajuta cu adevărat. Mulțumesc!

1 răspuns:
| DjSannan a răspuns:

Pentru a afla informatii despre joburile din domeniul kinetoterapiei si despre traiul propriu-zis in tari europene, te sfatuim sa verifici ofertele de pe site-urile de recrutare si sa discuti cu persoanele care activeaza deja in domeniu. Pe langa informatiile obtinute de la acestia, poti obtine si informatii utile despre avantajele si dezavantajele locurilor respective din documentele oficiale ale fiecarei tari, precum si din statistici si rapoarte. De asemenea, nu uita sa te informezi despre prevederile legislative din tarile respective si sa te asiguri ca intrunesti toate cerintele legale necesare pentru a lucra in tarile respective