| JulianaMark a întrebat:

Sunt la liceul economic si sunt indecisa in viitoarea cariera. Nu prea îmi place matematica ceea ce ma face sa nu merg mai departe pe științe economice. Mă pasioneaza limba engleză si in general limbile străine dar nu vreau facultatea de litere. Mi-ar plăcea si puțin pe asistent social, mă gândeam la un moment dat si la stewardesa. Mă poate ajuta cine cu un sfat va rog.
Multumesc anticipat.

5 răspunsuri:
| viotedy a răspuns:

Asistent social, oh nu, nu cred ca-ti doresti sa intri in casa la toti nespalatii sa faci ancheta sociala... poti face traduceri dar tot filologia ar trebui sa urmezi.

| Luminou a răspuns:

Ca stewardesa nu se castiga prea bine, dar poti continua cu ideea de asistent social, e placut.

| adita2013 a răspuns:

Depinde din ce oras esti si ce clasa esti.

| JulianaMark explică (pentru adita2013):

Brașov, clasa a11a

| adita2013 a răspuns (pentru JulianaMark):

Brasovul e un oras mare, cu multe posibilitati. Dar ar trebui sa te cunosc mai bine, pentru a te putea indruma pe o directie buna, in cariera. Daca-mi lasi id-ul tau de mess, promit ca imi fac timp sa vb si sa iti dau sfaturi.