| Rebb00 a întrebat:

Sunt la profil de socio-umane bilingv si nu stiu ce vreau sa fac dupa ce termin liceul. Aveti vreo propunere? Voi ce facultate urmati, ati vrea sa urmati, sau ce meserie aveti? Avantaje/dezavantaje? Dau fundita la cele mai bune sfaturi :*!

4 răspunsuri:
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Cred ca numai tu singur(a)poti decide ce anume ti-ar place sa faci, apoi sa-ti concentrezi atentia spre o pregatire temeinica in domeniul respectiv.nu trebuie sa te orientezi dupa meseriile alese de altii.

| Rebb00 explică (pentru Danut_Popa_1961):

Da,dar nici eu nu stiu ce vreau sa fac. ma intereseaza si sfatul altuia in legatura cu venitul, dificultatea, sansele de reusita...

| Danut_Popa_1961 a răspuns (pentru Rebb00):

Venitul de obicei este in functie de cotarea tipului de servicii pe care le prestezi, de cele mai multe ori depinde si de institutie. Poti opta pentru un domeniu pedagogic, management, marketing...

| aleCsandrra a răspuns:

Pai eu m-as gandi sa fac o facultate de litere sau ceva cu engleza ( facultatea de limbi straine). Un traducator ceva. Parerea mea. Sai poti sa faci dreptul sau medicina ori facultatea de arte, parca. Vezi tu.