| pirla a întrebat:

Sunt sefa clasei si scoala noastra le da voie celor care sunt sefi de clasa sa aiba idei care ar putea ajuta scoala
Exemplu:Saptamana prieteniei.
Mi-ati putea da niste idei ca sa le prezint si eu? Dau funda+vot

Răspuns Câştigător
| mixxjim a răspuns:

De adus la orele de dirigentie un politist care sa vorbeasca despre pericolele la care sunt expusi tinerii pe internet (pedofili, violatori etc.), sau despre violenta impotriva copiilor (in familie, in scoala etc.) si ce trebuie facut in astfel de cazuri.
Organizarea de cursuri de prim ajutor, in principiu minim pentru clasele 5-8 (daca esti la liceu e si mai bine), dar se poate chiar si pentru clasele mai mici.
Concursuri de cunostinte generale, astea s-ar putea organiza si la un nivel superior, intre scoli.
La engleza (limbi straine, in general) concurs de "spelling", atat de faimoase prin state - alea de spune cineva un cuvant in engleza si concurentul trebuie sa spuna cum se scrie cuvantul, litera cu litera.
Saptaman curateniei - asta sigur va ajuta scoala laughing Spalati voi geamurile, maturati, spalati pe jos, ingrijit spatiul verde de pe langa scoala, sigur se va intelege mai bine ideea de "pastrati curatenia".
Niste ore de bune maniere poate n-ar strica, cu siguranta c-ar fi interesant, macar ca idee happy
Cam atat imi vin acum in minte, chestii care ar merge indiferent daca esti la generala sau la liceu. Succes!

| pirla explică (pentru mixxjim):

Mersi,is foarte faine ideile

| mixxjim a răspuns (pentru pirla):

Cu placere, m-as bucura sa iasa vreuna, poate-mi dai si mie un semn daca iese vreuna "castigatoare" happy Succes!

3 răspunsuri:
| Pufuletz23 a răspuns:

Buna! Poti propune idei precum un concurs de desene sau creatii plastice, de muzica sau de dans...