| MariaEcaterina99Y a întrebat:

Buna. Eu sunt in prezent studenta la facultatea de drept in România, însă mi-as dori sa studiez master-ul in străinătate. Sunt conștientă ca in alte domenii se poate, însă când vorbim despre drept. vorbim automat despre legile unei tari. Din cauza aceasta întreb dacă este posibil asa ceva.

4 răspunsuri:
| Nirvanaaa a răspuns:

Nu ar fi posibil fiind vorba de Facultatea de Drept.

| MariaEcaterina99Y explică (pentru Nirvanaaa):

Da. Asta am zis și eu. Însă oricum, am găsit pentru master anumite lucruri. Cum ar fi echivalarea studiilor. Oricum, mersi. Însă as aprecia mai degraba niște comentarii de la studenti de la drept care au informații sau de la oameni specialiști, dacă exista pe aici, bineinteles.

| Valentina8 a răspuns:

Cred ca ar trebui sa incepi de la 0 avand in vedere ca fiecare tara are legiile ei.

| MariaEcaterina99Y explică (pentru Valentina8):

Da. La asta ma gândeam și eu. Dar mai astept păreri.