| BruthalHeart a întrebat:

Acum am terminat clasa a 8-a si la liceul la care merg trebuie sa aleg limba a doua dintre franceza si italiana..ideea e ca dupa liceu sunt hotarata sa merg la medicina asa ca intrebarea este daca la medicina se face limba franceza...
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Agoraphobia a răspuns:

Nu cred ca are legatura. mai bine italiana, care seamana cu latina, si multe denumiri din medicina sunt latinesti

1 răspuns:
| Dana211 a răspuns:

Depinde de facultate. In Bucuresti de exemplu se face numai engleza. La Tg. Mures stiu ca iti poti alege daca vrei sa faci franceza sau engleza. In principiu, tinand cont ca e a doua limba nu prea conteaza ce iti alegi