| JustWannaDance a întrebat:

happy
Am 14 ani si am niste planuri pentru viitor.
Cand gat liceul, vreau sa dau la facultate in strainatate mai exact in Madrid - Spania.
Ce parere aveti?happy
M-as descurca? happybatting eyelashes

24 răspunsuri:
| JustWannaDance explică:

Doamne.
Deci daca am pus intrebarea aceasta, inseamna ca am medii destul de bune, si ca, cunosc limba spaniola!
Trebuia sa mai scriu in intrebare pentru. niste rai ca voi? happy
Mai bine nu raspundeati daca vorbiti asa de urat.
Si ala care a spus big grinoamne ce oameni tampiti!
Probabil te refereai la tinebatting eyelashes

| JustWannaDance explică:

Dragilor, daca nu ati luat bacul e problema voastra!
Si daca nu ati stiut la timp sa invatati.

| JustWannaDance explică:

Ruxuletz: Decat in Romania, mai bine in Spania.winking

| JustWannaDance explică:

De ce in Italia?
Mi se pare o tara draguta, dar totusi stiu sa vorbesc spaniola big grin
Clar, niciodata nu e prea tarziu sa inveti ceva nou, dar in fine laughing
Sa lasam asta la o parte happy

| DianaScorpio a răspuns:

Si de unde sa stim noi daca te-ai descurca tu sau nu? Nu te cunoastem, nu stim cat esti de descurcareata, nu stim cum inveti, nu stim nimic legat de tine. Iar daca vrei sa ne spui, nu te obosi, pana un om nu vede cu ochii lui ceva, nu prea isi poate face o parere.

| Gstefan a răspuns:

Suntem noi cumva cititori in astre? Nu zici nimic despre note/medii/etc. Ar fi m-ai bine sa mergi din a 9a la liceu in spania sa te obisnuiesti cu materile pentru ca sunt foarte diferite de ce avem noi aici.

| TheTruthBeneathTheRose a răspuns:

Cu siguranta daca inveti limba bine... si crezi desigur ca te vei descurca... si eu vreau sa ma duc in spania si imi era frica ca nu pot invata limba dar mi-am impus si sunt in stare! tongue Cu siguranta te vei descurca! te kiss

| TheTruthBeneathTheRose a răspuns:

Buna sigur ca te-ai descurca... nu iti face probleme cu limba este usor de invatat si eu vreau sa plec in spania si invat limba... rezultatul este bun! Sigur te-ai descurca! Te kiss

| Ruxuletz a răspuns:

Si de unde vrei sa stim noi cat de desteapta esti tu ca sa reusesti acolo? straight face Doamne ce oameni tampiti!

| Ruxuletz a răspuns:

Draga Bubi, ma refer exact la tine! degeaba spui ca ai mediile destul de mari dupa ce ti-au raspuns 10 persoane la intrebari. Trebuia sa specifici in intrebare, ca nu suntem cititori in stele sa aflam ce medii ai tu ca sa iti putem raspunde. Si de ce neaparat ca sa te duci acolo trebuie sa " ai medii destul de bune"? laughing din moment ce tu ai ales o facultate in Spania e clar ca doar atat te duce capul straight face daca aveai " cap " mai " bun " te duceai undeva unde chiar se facea carte, nu in Spania! laughing

| Ruxuletz a răspuns:

Am zis eu in Romania? Daca vrei o facultate buna si vrei sa o urmezi in strainatate du-te in alta tara, nu in Spania ex Italia!

| Ruxuletz a răspuns:

Nu am zis sa mergi in Italia, din contra...nici Spania nici Italia!, oricum, bafta!

| chupachups1234 a răspuns:

Si de unde ar trebui sa stim noi? straight face

| rolly3342 a răspuns:

Sa termini liceul si sa stii spaniola bine.ciau.gat liceul? laughing dar cu banii cum o sa te descurci in spania? are tata cash-caval?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te-ai descurca in Madrid, pentru ca facultatile nu sunt mai grele ca aici. De ce nu alegi Anglia, Franta sau S.U.A., daca tot "ai cu ce"?big grin

| Cristina_4016 a răspuns:

Daca vorbesti fluent spaniola, si ai destule resurse financiare incat sa locuiesti intr-o tara straina si sa studiezi acolo nu vad unde ar fi problema.

| Alecsa4u a răspuns:

Daca ai cunostiintele necesare.si ai vointa care iti trebuie.te vei descurca cu siguranta.
Sper ca vei reusi.ai sperante mari.si asta inseamna ca esti ambitioasabatting eyelashes.

| Zapa12 a răspuns:

Habar n-am, nu ne-ai dat vreun detaliu, decat ca de abia ai intrat la liceu =]].

| Dj14mally a răspuns:

O sa trebuiasca sa inveti limba iar de romana o sa iti.intr fel tot ce ai invtatat aici o sa iuiti acolo sunt alte pateriale ...mm nu-s ce sa zic.e mai bine sa te duci ca iti faci sanse pentru viitor destul de mari dar ai si multe piedici.parintii tai ce au spus...mm

| Ionutznutzy a răspuns:

In Romania se invata mult mai bine decat in strainatate.de aceea romanii cu facultate sunt cautati pentru joburi mari in strainatate. De exemplu in clasa a 8 un coleg a plecat in Italia sa faca sc si imi spunea ca ei in clasa a 8a invatau abia acum teorema lui pitagora. ceva ce noi facusem cu 3 ani in urma.nu are legatura cu facultatea dar sistemul nostru de invatamant e net superior fata de spania.doar sa te duci la oxford sau cambridge big grin. fundita? laughing

| thepuffulette a răspuns:

Cred ca tu ai raspunsul, tu stii de ce esti capabila
good luck

| Chitarist a răspuns:

laughing sa ce? sa "gati" liceul?laughing ni te adresezi de parca suntem prietenii tai de catarama care te cunosc de cand tu erai in fasa.Din partea mea du'te big grin si succes.

| Chitarist a răspuns:

Bubi,cum pisici verzi poti afirma ca nu ne'am luat bacu'?thinking ne jignesti pana la maduva big grin daca'mi screm putin puterile supranaturale pot sa-ti vad nota de la testarea nationala smug

| genny a răspuns:

Ai doar 14 ani, mai sunt 4 ani pana la facultate, pana atunci te razgandestiwinking fie ca vrei fie ca nu. sper sa ajungi unde vrei u :*