| dinurazvan a întrebat:

Buna,Tpu.Am 15 ani si trebuie sa ma duc la un liceu dar nu m-am hotarat inca pe ce profil sa ma bag.

Mentionez imi place:

-istorie
-biologie
-mate

2 răspunsuri:
| Anca95 a răspuns:

Buna!
Eu te sfatuiesc sa mergi la un profil real matematica-informatica sau stiinte ale naturii, mai de graba stiinte lae naturii pentru ca faci 4 ore de matematica IX-XII(daca nu iti mai pune vreun optional ceva)si 3-4 ore de biologie.La mate-info faci vreo 5-6 ore de mate, in schimb din clasa aXI-a ajunge sa fie o singura ora de biologie.La ambele profile se face doare 1 ora de istorie (asta daca nu ai optional), dar cred ca asta nu ar fi un impediment.Istorie se poate invata si singur acasa.La profil uman se face intr-adevar istorie, dar ai doar 2 ore de mate IX-XII si dintr-a XI-a nu mai faci biologie.Din cate var e 2-1 pentru profilul real.Acum ramane la aprecierea ta.Mult succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Matematica o faci oriunde, istoria la fel asa ca vezi ce ti-a mai ramaswinking