| Stefanuccio a întrebat:

Buna,Tpu.Am 15 ani si trebuie sa ma duc la un liceu dar nu m-am hotarat inca pe ce profil sa ma bag.
Mentionez ca imi place mult:
-Desenul
-Matematica (in special geometria sunt as)
-Tecnica

7 răspunsuri:
| Andrei7520152 a răspuns:

Te poti duce la arhitecture. dar acolo nu prea se faca matematica (in anul 4 de exemplu nu se face deloc, din cate stiu eu).

| Stefanuccio explică (pentru Andrei7520152):

Arhitectura m-am gandit si eu imi lace mai ales cel mai mult si cel mai mult desenul tecnic nu artistic deci ma gandesc ca la arhitectura ar fi bine dar vreau ceva mult mai interesant

| nowar a răspuns:

Du-te la mate-info, am si eu un coleg care e in aceeasi situatie vroia sa se duca la desen dar iti trebuie matematica nu prea are legatura cu desenul artistic.

| Dany3103 a răspuns:

Cred ca arhitectura ti se potriveste cel mai bine.

| Helloimys a răspuns:

Pai daca esti bun la matematica profita de situatie si du-te la matematica-informatica pentru ca la profilul ala ai cele mai multe sanse sa intri si la o facultate buna....desenul il poti pastra ca pe un hobby
bafta!

| Sergiu_Fenesan_1996 a răspuns:

Tehnician desenator pentru constructii si instalatii

| Manu_Emy_1998 a răspuns:

Arhitectura sau MateInfowinking