| klaudiuc2000 a întrebat:

Sunt clasa a 8 si nu stiu la ce profil sa dau? la chimie am 8si 9 la fizica si biologie la fel la mate 5 si 6 la romana 7 si 8 engleza si franceza 4 si 5 si istorie 8 si la desen imi place sa fac origami si portretele oamenilor ce profil sa aleg si ce liceu?
P.S : sunt din tg jiu sa imi dati un liceu din tg jiu

1 răspuns:
| mixxjim a răspuns:

Depinde si ce medie generala ai si daca s-o da examen de admitere, dar dupa notele pe care le mentionezi ti-as sugera Stiintele naturii - la Vladimirescu sau la Spiru Haret. Daca iti place chimia poate n-ar fi rau nici Magheru, la industrie alimentara, cel putin teoretic, ca nu stiu exact ce fel de scoala se face acolo. Iesi cu o calificare si te-ai putea angaja la o fabrica de mezeluri, de dulciuri etc., chiar si fara facultate. Acum depinde de cat de mult iti place sa inveti, de la stiintele naturii poti da la facultatea de medicina sau farmacie. Succes!