| Manuel93 a întrebat:

TPU!

Am 22 de ani si dorinta mea cea mai mare este sa devin pilot comercial. M-am interesat la Scoala Superioara de Aviatie Civila din Bucuresti, stiam din anumite surse ca, anual, erau scoase la concurs 20 de locuri la buget la avioane si 10 la elicoptere, insa de 6 ani aceste burse nu se mai acorda, iar costul unui curs integral este de aproximativ 48000 EUR. Pentru mine, aceasta este o suma colosala, pe care nu mi-o pot permite. As vrea sa stiu daca cineva imi poate da un sfat, de unde pot face rost de aceasta suma, Am cautat fundatii care acorda burse, dar nu am gasit ceva potrivit pentru mine. Vreun pilot sau viitor pilot pe aici?

Multumesc!

1 răspuns:
| Ara997 a răspuns:

Frate, daca ai abilitati, de ce nu mergi pe aviatie militara. acolo e gratis