| anonim_4396 a întrebat:

Am o intrebare daca sunteti la inceput de drum din punct de vedere a carierei aveti scoala medie intr-un domeniu care nu va ajuta ce a-ti face prin ce munca v-ati incepe cariera? Ce job ar fi potrivit de inceput?

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde de ceea ce vrei sa faci in viata, daca vrei doar sa supravietuiesti un job de vanzator ceva prin mall e cel mai comod daca nu ai alte calificari

| Freya1 a răspuns (pentru suntserios):

Am facut protectia mediului un profil care nu ma ajuta fara facultate.

| tril a răspuns:

Ai facut o scoala usoara, ca sa fii sigur ca o termini. Acum, accepta orice job. Dar daca munca iti place ca si cartea, @suntserios te-a indrumat bine.

| Freya1 a răspuns (pentru tril):

Nu e vorba ca iti place sau nu e posibil sa fi avut ceva probleme care sa nu iti permita sa o continui.Intrebarea era de inceput ce ar fi bine sa muncesti incepi cu part time sau dirfect full? Mai bine mergi la o munca in echipa sau .....in fine

| tril a răspuns (pentru Freya1):

Evident, direct full. Ai salar intreg si vechimea completa.
Pentru inceput, ca sa ai o carte de munca si vechime, accepti orice (sfatul meu si al multora). Dupa ce ai vechime, iti va fi mai usor sa-ti cauti ceva convenabil.

| Freya1 a răspuns (pentru tril):

De asta spuneam si eu sa am experienta in ceva ca domeniu in care am diploma nu ma ajuta foarte mult fara studi superioare

| tril a răspuns (pentru Freya1):

Succes!