Buna tpu.am o intrebare in spital te angajeaza si daca ai curs(asistent)sau iti trebuie facultate?

4 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Daca ai facut o postliceala de asistenti medicali te poti angaja ca si asistenta/infirmiera.Ca medic te angajezi doar daca ai facut facultate

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da. Te angajeaza si cu curs.

| stefancelmare7 a răspuns:

Spitalul e ceva foarte serios, acolo nu intri fara facultate!

| siempre a răspuns:

Te poti angaja dar cursul acela sa fie recunoscut adica diploma sa fie recunoscuta de ministeru sanatati.pup