| PrecioussGirl a întrebat:

Ce facultate/curs/scoala trebuie sa fac pentru a iesi asistent balneofizioterapeut? As dori cat mai multe informartii despre acest domeniu. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| FastAndFurious a răspuns:

Nu te-ai uitat bine, are si Carol Davila sectia pe care o cauti:

http://umf.ro/index.php/ro/admitere.html
la sectiunea b) apare Balneofiziokinetoterapie si recuperare, durata de studii 3 ani
Studiaza site-ul bine, apoi mergi si intereseaza-te si la secretariat daca tot esti in zona.
Bafta!

6 răspunsuri:
| AndraNicoleta a răspuns:

Cred ca ANEFS-ul are exact ce cauti tu.
Intra pe site-ul lor si cauta mai multe detalii.

Succes!

| FastAndFurious a răspuns:

O facultate de medicina acreditata.
De ex cea din Iasi, Grigore T. Popa
Pe site-ul lor apare specializarea ta:

http://www.umfiasi.ro/sites/admitere/Pagini/Default.aspx
Gasesti metodologia de admitere, programa, numarul de locuri si mediile de admitere din vara lui 2012.
Banuiesc ca la fel e si pentru celelalte centre, gen Bucuresti, Cluj, Timisoara ( poate si altele mai mici)

| PrecioussGirl explică (pentru FastAndFurious):

Am uitat sa specific ca sunt din Bucuresti big grin.
Eu am cautat si nu am gasit ceva concret...

| FastAndFurious a răspuns (pentru PrecioussGirl):

Stai sa vad eu acum acolo ( daca vad happy

| PrecioussGirl explică (pentru FastAndFurious):

Multumesc mult :*

| FastAndFurious a răspuns (pentru PrecioussGirl):

Cphappy bafta!

| FastAndFurious a răspuns (pentru PrecioussGirl):

Nu te-ai uitat bine, are si Carol Davila sectia pe care o cauti:

http://umf.ro/index.php/ro/admitere.html
la sectiunea b) apare Balneofiziokinetoterapie si recuperare, durata de studii 3 ani
Studiaza site-ul bine, apoi mergi si intereseaza-te si la secretariat daca tot esti in zona.
Bafta!