| adrili10 a întrebat:

am o întrebare. Oare chiar așa mari salarii sunt in sistemul medical? Am vorbit cu un prieten student in anul 1 la medicina și mi-a vorbit de salarii chiar mari de circa 180 -200 mii de lei. Este posibil?

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu nene, in jur de 1400€ castiga media generala. Cei care opereaza (chirurg, etc) poate mai bine

| Public22 a răspuns:

Bai, e posibil. Și doctorii chiar merita salariile astea.

| SomethingFunni a răspuns:

Pentru un sef de sectie, pe an, suna rezonabil.
Chiar as spune ca e cam mic avand in vedere ca medicina se poate practica oriunde, iar in vest esti platit aceeasi suma, doar ca in euro.

| laeimbrea a răspuns:

Pai daca șoferul pe ambulanță are 8000 lei si o asistentă de pe ambulanță tot atat...
E salariu de bugetar...

| mgtow a răspuns (pentru laeimbrea):

De unde asa multi bani pentru ambulantieri, se plang ca au minimul pe economie aia

| FaraNume1245 a răspuns (pentru laeimbrea):

Din părți câștigă un șofer de ambulanță în România 8000 de lei pe lună.

| laeimbrea a răspuns (pentru FaraNume1245):

Atâta este, mi-a recomandat cineva sa merg, era loc la mine in zona dar nu am toate gradele de permis...

E salariu de bugetar...