| GabiiTssu a întrebat:

Am terminat anul trecut liceul, 12 clase si acuma sunt in somaj.
As dori sa ma angajez undeva dar ceea ce imi place mie cel mai mult este sa sofez, dar in cazul meu nu gasesc un loc de munca pentru mine pentru ca nimeni nu angajeaza soferi incepatori cu toate ca de aproape 8 luni de cand am obtinut permisul de conducere am parcurs aproape 10.000 de km.
M-am gandit bine, doresc sa ma inrolez in armata ..ma poate ajuta cineva cu sfaturi, cu indicatii, ce trebuie facut, cum trebuie facut pentru a ma inrola acolo. Ma gandesc ca este ceva serios, un loc de munca stabil si de durata + anumite avantaje pe care le ai acolo. Nu se pune problema de conditie fizica, fac mult sport si asta nu ar fi pentru mine o piedica.
Astept mesajele dv.
Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mergi la CMJ-ul de care apartii si te vor ajuta ei daca vrei sa mergi ca militar. Pentru angajati civili trebuie sa te adresezi direct unei unitati militare din zona ta.

| TheCreature a răspuns:

Daca iti place sa conduci, gaseste-ti un loc de munca din care sa scoti niste bani cu care iti poti platii scoala de soferi pentru categoria DE spre exemplu, iar apoi te poti angaja ca sofer pe autobuz sau TIR, dar asta dupa ce capeti ceva experienta. Si da, in armata ai loc de munca stabil. Nu stiu cum se procedeaza dar pe internet sunt o gramada de forumuri pe care se discuta despre asta.