| Camelutsaa a întrebat:

Buna,TPU. AM trecut in clasa a 12 a, sunt din Bucuresti si vreau sa ma pregatesc inca de pe acum pentru admiterea la facultate. As vrea sa dau la Facultatea de Drept, dar nu stiu ce specializari are si in ce consta. Daca sunteti studenti acolo sau aveti cunostinte, puteti sa imi spuneti cum este? Cat de greu este? Multumesc.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Facultatea de drept nu are specializari, abia dupa terminarea ei urmeaza sa te specializezi, in functie de ce vrei sa profesezi: judecator, procuror, notar public, avocat, etc.