| Camelutsaa a întrebat:

Buna,TPU. AM trecut in clasa a 12 a,sunt din Bucuresti si vreau sa ma pregatesc inca de pe acum pentru admiterea la facultate. As vrea sa dau la Facultatea de Drept, dar nu stiu ce ramuri are si in ce consta. Daca sunteti studenti acolo sau aveti cunostinte, puteti sa imi spuneti cum este? Cat de greu este? Multumesc.

2 răspunsuri:
| Aphrodytha a răspuns:

La facultatea de drept se intra pe baza de dosar... ce admitere? Ia BAC-ul cu note mari, asa o sa ai un loc asigurat la buget.

| Camelutsaa explică (pentru Aphrodytha):

Poate ca la Facultatea de Drept din alt oras. Dar in Bucuresti se intra cu examen de admitere. Conteaza 60% nota de la examen si 40% nota de la bac, parca.