| Andreeaaaaaa55 a întrebat:

Sunt clasa a 12-a si am cateva nelamuriri. Nu stiu pentru ce facultate sa optez, avand ca optiuni facultatea de drept sau cea de psihologie. Stiu in ce consta admiterea la facultatea de drept, dar nu stiu in ce consta cea la facultatea de psihologie din cadrul Universitatii din Bucuresti. Imi puteti oferi cateva raspunsuri si cateva opinii.Ce ar fi mai bine sa aleg. Multumes

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Te-ai gandit ce vrei sa faci in viata? Psihologie sau drept?
Nu uita, nici una din ele nu vine cu post asigurat, uneori durand ani de zile, pana poti sa-ti gasesti ceva in domeniul respectiv.

| Andreeaaaaaa55 explică (pentru Violleta2022):

Sincer, mi-ar placea mai mult psihologie, dar nu stiu daca o sa gasesc, dupa terminarea facultatii un loc de munca destul de bine platit

4 răspunsuri:
| Raducons a răspuns:

Eu zic ca ar fi mai bine sa alegi facultatea de drept petru ca iti ofera mai multe sanse de angajare.
Daca crezi ca esti dispusa sa asculti problemele de tot felul ale oamenilor, atunci faci cum crezi, in cazul acesta este mai buna medicina cu specializarea in psihiatrie si atunci este super. Succes

| UnholySaint a răspuns:

Cred ca e mai bun Dreptul, ai sanse mai mari sa iti gasesti un loc de munca bine platit dupa facultate.